Załóż bloga Zaloguj sięfizjokurs

Kinezjotaping - kto może się tym zająć?

fizjokurs | 18 Marzec, 2018 14:19

kurs kinezjotapingFizjoterapia sportowa jest to dziedzina, w skład której wchodzi wiele metod. Jedną z nowszych metod fizjoterapii jest kinesiotaping Kursy kinesiotaping-u są również bardzo popularne. Dlaczego ta dziedzina chociarz nowa, zdobywa tak szybko popularność? Odpowiedź jest prosta. Kinesiotaping został spopularyzowany przez gwiazdy sportu oraz jest stosunkowo prostą metodą?

Kurs kinezjotaping - czy jest potrzebny? 

Kinesjotaping jest stosunkowo prosty i mało inwazyjny. Wiele osób stosuje go na własną rękę. Nic nie stoi na przeszkodzie w tym aby go stosować, chociaż jeśli chcieli byśmy świadczyć usługi kinezjotaping-u, powinniśmy kurs tej metody ukończyć. Podobnie jest z osobami, które chciały by dzięki tejpom powrócić do formy, lub osiągać naprawdę dobre wyniki sportowe. Kinesjotaping niewłaściwie stosowany nie zrobi krzywdy, ale nie da spodziewanych efektów. Istnieje wiele technik kinezjotapingu, jak również wiele rodzajów tejpów. 

Techniki: 

- technika mięśniowa;
- technika więzadłowa-ścięgnowa;
- technika powięziowa;
- technika przestrzenna; – Główna technika przeciwbólowa
- technika limfatyczna; 
- technika funkcjonalna;

Jak widać aby dobrze stosować kinezjotaping, trzeba wiele się nauczyć. Instrukcje z internetu nie wystarczą do tego, aby robić to profesjonalnie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz
 authimage
 
 
 
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.